Günde Kaç Soru

on Perşembe, 03 Mart 2011.

Bu sorunun çokça sorulduğu ve herkesin farklı şeyler söylediğini tahmin edebiliyorum. Bu durum sorunun tek bir yanıtı olmamasından kaynaklanıyor…

Günde çözmeniz gereken soru adedi hedefinize göre değişir!

Eğer tıp fakültesi isteyen bir öğrenci iseniz sınava girecek yüzbinlerce genç arasından en az ilk 10000 içerisinde yer almanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu hedefe ulaşmak için de bir sayısal öğrencisi senenin başı itibariyle günde en az 300 soru çözmeli ve hatalı/boş soruların nedenlerini ortaya çıkararak çalışmasını tamamlamalıdır. Bu sayı sene sonuna doğru daha da arttırılmalı ve deneme sınavları ile desteklenmelidir. Aynı hesaplama en üst düzey liseleri hedefleyen 6-7-8 SBS adayları ya da eşit ağırlık öğrencileri için de geçerlidir. SBS’de daha zor olan kısım sınavın her yıl olması ve temponun hiç kaybedilmemesi gerekliliğidir.

Bu konularda önerilerde bulunan herkesin dikkate alması gereken önemli bir nokta kaygı yaratmamaya özen göstermektir. Yukarıda çok net belli olan durumu öğrencilere sürekli hatırlatmak kaygı yaratabilir. “En az ….. kadar soru çözmezsen bu iş olmaz.” gibi kesin yargılar öğrencileri olumsuz etkiler. Tam tersi şekilde “Ne kadar çözebiliyorsan o kadar çöz.” gibi bir ifade de öğrenciyi rehavete sokar ve kapasitesinin de altına inmesine neden olur.

Bunların yerine doğru bir planlama ile günlük, haftalık, aylık hedefler ve hedeflere ulaşmak için atılması gereken adımlar ortaya konmalıdır. Şimdiden başarılar.

Bir yorum yapın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz.

UK betting sites, view full information www.gbetting.co.uk bookamkers